Přihlášení | Registrace
HappyHair · Magazin · Melír jako Ashley Tisdale? Žádný problém!
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Melír jako Ashley Tisdale? Žádný problém!

Melír jako Ashley TisdaleVětšina z nás raději nechá melír na profesionálech, ale melír, který si vykouzlíte sami doma díky snadno dostupným kadeřnickým pomůckám a trpělivým rukám, ať vašim, anebo šikovným rukám vaší kamarádky, to není až tak složitý proces, jak by se na počátku mohlo jevit.

Zapomeňte na melírovací čepici. Následujícím postupem můžete dosáhnout moderního vzhledu melíru, a nemusíte se ani trápit odrůstajícími kořínky – zaleží pouze na vás, který vzhled si vyberete.
Hovoříme samozřejmě o melírování pomocí alobalové (hliníkové) fólie. Takováto metoda je víceúčelová, to znamená, že při ní můžete směle zapojit také více barev – a výsledkem bude záviděníhodný melír.
Před tím, než začnete, je dobré se ujistit, že vaše vlasy jsou čisté a suché. Postavte se před zrcadlo a pozorujte pohyb vašich vlasů, kde se vám vytvoří přirozená pěšinka anebo jak nosíte vlasy nejčastěji, popřípadě jak budete stylingovat.

Nyní si zkontrolujte, zda máte připravené všechny pomůcky a přípravky potřebné pro úspěšné zvládnutí vašeho melíru:

a samozřejmě schopné ruce vaší kamarádky, podle složitosti vašeho vybraného stylu melíru.

Postup:

1. Pokud je to potřeba, můžete připevnit určitou část vlasů pomocí skřipců na vlasy, aby se vám snadněji pracovalo přesně s těmi prameny vlasů, které chcete odbarvit. Avšak vlasy si můžete také jednoduše rozdělit, respektive učesat je podle pěšinky, která se vám ve vlasech přirozeně vytváří. Potom pomocí hřebenu s vidlicí postupně oddělujte pramen po prameni – všechny, které budete chtít odbarvit. Tloušťka každého pramene závisí pouze na vaší volbě, ale při tomto výběru stylu doporučujeme raději slabší prameny.

2. Oddělte vybraný pramen vlasů od ostatních pomocí hřebenu, nadzvedněte ho a přidržte ho mezi prsty. Vezměte alobalový proužek, držte ho svisle (respektive jeho delší část směřuje vertikálně), shora ho přeložte pomocí vidlice hřebenu směrem k sobě a potom dolů, přičemž přeložená část by měla být zhruba 2,5centimetrová. Tento přeložený proužek alobalové fólie podložte pod pramen vlasů, přičemž proužek těsně přiléhá k pokožce vaší hlavy.

3. Pramen vlasů je tak připravený k odbarvení, takže nyní vezměte štětec, naneste na něj optimální množství produktu, respektive barvy na vlasy (raději ne velké množství, aby vaše práce zůstala čistá a barva na vlasy zbytečně nekapala tam, kam nechcete) a pomocí štětce naneste barvu na pramen vlasů.

4. Ujistěte se, že celý pramen na fólii je dostatečně pokrytý barvou ze všech stran, a potom přeložte fólii na polovinu, a to směrem nahoru, čímž odbarvený pramen zakryjete, a následovně jej přeložte ještě několikrát, podle délky vašich vlasů. Takto přeložený proužek by měl těsně přiléhat k pokožce vašich vlasů a bez problémů držet. Popřípadě ho navíc přeložte také ze strany – pokud by se vám zdálo, že špatně drží. Při překládání fólie záhyby příliš nemačkejte, abyste nenarušili správný vzhled melíru.

5. Takto postupujeme po celé hlavě – záleží na tom, které prameny jste si na odbarvení vybrali. Barvu necháme na vlasy působit podle požadovaného času a na závěr ji z vlasů smyjeme.

TIP: Pokud se nebudete chtít později trápit s odrostlými kořínky vlasů, doporučujeme vám, abyste si odbarvili pramínky vlasů pod vrchní vrstvou vlasů. Takto nebude záležet na tom, zda vám vyrůstají a nebo ne, popřípadě tak získáte více času na vaši další melírovou seanci!
Zuzana Ritchie, Londýn


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Jméno   


Komentáře (3)
laura
20.6.2012
:O
zac efron
15.12.2011
no nic moc bývala hezčí holčina
majdula
1.9.2009
Paráda!! jen ještě postup pokud chci více odstínů. Nějaké zásady aby výsledek byl tak jak má.

TOPlist

Copyright © 2008 - 2024, Eureco s.r.o.
Virtuální kadeřník HappyHair - účesy a vlasy Vlož svou fotku a objev účes, který ti bude slušet nejvíce! Tisíce účesů, účesy celebrit, módní střihy, svatební, společenské, emo, účesy 2024, účesy na ples - účesy přes počítač. Tisíce střihů a desítky stylů a barev pro všechny typy vlasů!. happyhair.sk